To najlepšie z roku 2017

Rok so sedemnástkou na konci utiekol ako voda a som tu opäť s dalším foto-výberom. Pripravil som si pre vás fotky vypovedajúce o atmosfére svadby, nenápadné okamihy odfotené tak nejak mimo hlavné dianie. A v neposlednom rade tiež humorné situácie, pri ktorých som stlačil spúšť v ten najlepší okamih :)

Na Valašsku nudná svadba nehrozí. Veselo je už od rána a v tomto prípade aj za prispenia „falošnej nevesty“.
best17_01

Deti svadbu vnímajú ako jednu veľkú hru. Možno by sme si mali vziať príklad.
best17_02

Jedno pevné úprimné objatie Petra a jeho mamy, tesne pred obradom.
best17_03

Možno nebudete so mnou súhlasiť, ale najzábavnejšie situácie vznikajú vtedy, keď nejde všetko 100% podľa plánu. V tomto prípade družičky nepriniesli svadobné artefakty až k oltáru, ale zastavili sa na polceste. No nestálo to snáď za tie milé zmätené výrazy?
best17_04

Gabi a Peter si pri obrade dali taký dlhý bozk, že jeden z hostí vykríkol „už stačí!“. Komu asi tieto pamätné slová patrili?
best17_05

Na každej svadbe sa nájdu ľudia, ktorí so svadobným párom prežívajú každú chvíľu rovnako intenzívne ako pár samotný. V prípade Anety to bola jej sestra a zároveň svedkyňa.best17_06

Asi poznáte taký ten blažený pocit úľavy, ktorý sa dostaví po skúške alebo po dôležitom pohovore. Niečo podobné sa deje aj po sobáši. Táto silueta zachytáva výbuch pozitívnych emócií, bezprostredne po tom, čo Hanka s Kubou vyšli zo sobášnej siene.
best17_07

Marťa a Peter by bez Velkých Karlovic nedali ani ranu. Spoznali sa tu, pracovali tu, tak kde inde by sa mohli vziať?
best17_08best17_09

Alča a Roman dali zabrať nie len môjmu foťáku, ale aj mojim nohám. Neľutujem však ani jednu minútu, ktorú som s nimi strávil. Po brodení potokom a prechádzke lesom sme narazili na túto krásnu lúku.
best17_10

A s Alčou a Romanom som zažil aj najnetradičnejšie zužitkovanie svadobnej kytice.
best17_11

Tento deň síce nezačínal zrovna predpisovo letne, ale k večeru sa dážď stiahol a mraky potrhali, aby sa aspoň na moment vykukol Velký Javorník, obľúbený beskydský cieľ Martina a Ivet.
best17_12

Na dohľad od Beskýd, v slovenských Kysuciach, bolo podobne upršané a navyše chladné počasie. Kika s Martinom, ako správni turisti, vedeli ako s chladom zatočiť.best17_13

Niekoľko typických situácií v jednom obrázku: ženích Martin sa baví so svojou mamou o priebehu obradu, dievčatá poslušne čakajú na svoju družičkovskú chvíľu a obyvatelia dediny už nedočkavo pozerajú, kedy to celé vypukne.best17_14

Kladiete si otázku ako sa dostalo do môjho výberu preťahovanie o nevestu? Ono to bolo celé reálne. Katku som chcel vytiahnuť na krátke fotenie k rybníku, no dievčatá mali iný názor.
best17_16

Opäť jeden nečakaný moment, keď strýko vyzval Katku, aby mu posledný krát skočila do náručia.
best17_17

Gabi s Petrom vedeli ako zabaviť svojich hostí. Bubliny z obrieho bublifuku bavili nie len deti, ale aj dospelých.
best17_18

Na Trnavsku nikdy nie je núdza o poriadnu veselku a Martin so Saškou to poriadne rozpálili!
best17_19

Keď fotenie v rustikálnom prostredí, tak so všetkým čo k tomu patrí.
best17_20

Zopár šťastných chvíľ.

best17_21

best17_22best17_23

best17_32

Jeden DJ mi tento rok rozprával príbeh o tom, ako sa svokry spolu pobili o koláče. Nuž máme rôznych rodičov, každopádne tento moment zachytáva presný opak. Šťastní a dojatí rodičia počas čepčenia Valérie a Petra.

best17_24

Po dojímavom momente jeden veselý.
best17_25

Hovorí niekto, že svadobné zvyky sú nudné?
best17_26

Skutočne som ich nezoradil. Stačilo sledovať ako sa ľudia mihajú okolo nástenky a vystriehnuť ten správny moment.
best17_27

Fotím veľa menších svadieb a stretávam sa vždy s rovnakými obavami: „Budú sa hostia baviť?“ Moja odpoveď je vždy rovnaká: „Nie je to o počte hostí, ale o povahe hostí.“ Ak robíte malú svadbu, tak obvykle pozývate ľudí, s ktorými si povahovo sedíte. A otázka zábavy je zodpovedaná. Jedným z dokonalých tohtoročných príkladov bola svadba Klárky a Honzu.
best17_28

Honza a jeho dve lásky.
best17_29

Na svadbe Martina a Ivet pršal dážď, ryža aj to povestné šťastie.
best17_30

Deti a torta je kombinácia, ktorá nikdy nesklame.
best17_31

Pre niektorých ľudí som sa od svadby stal ich rodinným fotografom. Tieto chvíle si užívam úplne najviac: vidím ako sa im darí, ako sa ich vzťah vyvíja a fotím v úplne uvoľnenej, kamarátskej atmosfére.
best17_33best17_34best17_37best17_38best17_39best17_40best17_41best17_42best17_43best17_44