FAQ aneb vrhněte se na mě s dotazy

Nejčastější dotazy

Ano a velice rád. Svatební focení je pak mnohem uvolněnejší. Zároveň se lépe poznáme. Cena je 3000 Kč/125 € a výstupem cca 60-80 fotek. Jak takové focení vypadá se můžete podívat v galerii.
Jasně. Pro mnohé lidi jsem v podstatě rodinným fotografem :) Cena je 2500 Kč/100 € a výstupem cca 60-80 fotek. Na fotky můžete mrknout v galerii

Rezervace vzniká podpisem smlouvy a uhrazením zálohy 7000 Kč/300 €.

Svatby běžně fotím po celé ČR/SR. Přijedu za vámi v podstatě kamkoliv a velice rád! :)
Snažím se setkat se všemi lidmi, které fotím. Často se pak stává, že na svatbu jdu víc jako kamarád než fotograf. A to je ideální situace. Pokud nám osobní setkání nevyjde, rád vás poznám online.
Ještě k tomu naštěstí nikdy nedošlo. Ale kdyby nastal vážný problém, mám řadu spřátelených fotografů, kteří fotí podobným stylem jako já a jsou mě schopni plnohodnotně zastoupit.
Po celý svatební den používám dva fotoaparáty Sony A7III. Oba dva foťáky mají duální slot na karty. To znamená, že se fotky v jednom momentu zapisují na dvě karty. Po přichodu ze svatby fotky hned zálohuju na další tři zdroje.
Balíček se všemi fotkami vám zašlu nejpozději do 8 týdnů ode dne svatby. Obvykle však mnohem dříve. Prvně zasílám přístup do online galerie, a pak balíček s USB. Pokud budete hořet nedočkavostí, zašlu vám první ochutnávku pár dnů po svatbě ;)
Obvykle pracuji hlavně s kontrastem, jasem a barevnou tonalitou. Záleží mi na tom, aby byly fotky přirozené. Retušuji pouze nezbytné. Základem je udělat kvalitní fotku přímo na místě.

Většinu dne do dění nezasahuji a jsem spíše pozorovatel. Věřím totiž, že skutečná krása spočívá ve fotografování svatebního dne tak, jak se opravdu odehrál. Když je ale správná chvíle, nebojím se do děje vstoupit a z citem vás usměrnit.

Za 7 let jsem stihl nafotit 150+ svateb.

Ano, jsem nadšen, když lidem můžu odevzdat své fotky v takhle osobní podobě. Pro víc informací skrolujte níže.

Máte ještě něco na srdci?

Fotokniha

Aneb vzpomínky patří na papír

Proč fotokniha? Jednak si myslím, že hmatatelná a uchopitelná fotka působí jinak než shluk pixelů. Člověk si ji může kdykoliv otevřít a není vázán na tlačítko on/off. A jednak se mi mnohé svatební páry přiznaly, že i po roce, dvou od svatby si stále nevytiskly ani jedinou fotografii. A tak jsem se rozhodl zařadit do nabídky fotoknihu.
Na kvalitu jsem náročný a namísto masové produkce volím poctivou ruční práci u české firmy Kvalitnifotky. Fotoknihy nejraději vytvářím ve dvou variantách. Jednu hlavní pro vás a druhou, která může být pěkným darem pro rodiče:

Fotokniha 30 x 30 cm

Cena: 4300 Kč/190 €

Fotokniha 20 x 20 cm

Cena: 3200 Kč/136 €