11 Odpovedí

Nevesty i ženíchovia ma často oslovujú s hromadou otázok. Odpovede na 11 najčastejších vám priblížim v nasledujúcich riadkoch.

1. Akým štýlom fotíte?

Po väčšinu dňa do diania nezasahujem a chovám sa skôr ako pozorovateľ. Nebudete odo mňa počuť pokyny typu „teraz sa usmievajte“, či „nasaďte si tú náušnicu znova“. Verím totiž, že skutočná krása spočíva vo fotografovaní svadobného dňa tak, ako sa naozaj odohral. Rád by som, aby ste si vďaka mojim fotkám mohli aj po rokoch prežiť tieto vzácne okamihy znova.

2. Aké sú vaše ceny?

Najradšej fotím celý svadobný deň. Ak sa beriete v roku 2019, cena za celodenné fotenie začína na 530 € / 13 400 Kč. K tomu sa pripočítavajú náklady na cestu: 10 € (250 Kč) / 100 km.

3. Je možné robiť fotky svadobného páru mimo svadobný deň?

Je to možné a dokonca to aj odporúčam. Ak využijete túto možnosť, máte v svadobný deň viac času na svojich hostí, pri fotení ste uvoľnenejší a môžeme flexibilnejšie rozhodovať aj o čase (a teda tiež svetelných podmienkach) samotného fotenia. Cena takéhoto fotenia je 50 € / 1300 Kč (+ doprava).

4. Kedy  sa môžeme tešiť na fotky?

Balíček s fotkami vám pošlem najneskôr do 8 týždňov od dňa svadby, obvykle však vaše fotky uvidíte aj skôr. V balíčku nájdete minimálne 450 upravených fotografií na USB disku v originálnej krabičke. Disk bude obsahovať fotky v plnej kvalite (fotografie určené na tlač) a tie isté fotky aj v menšom rozlíšení (fotografie určené pre web). Fotky tiež dostanete v podobe súkromnej online galérie.

5. Fotíte aj niečo iné ako svadby?

Okrem svadieb fotím najčastejšie rodinné, predsvadobné, zásnubné fotenia alebo rande. Cena za tieto fotenia je 60 € / 1600 Kč (+ doprava) Z približne 1,5 hodinového fotenia dostanete odo mňa cca 100 upravených fotografií.

6. Ako fotky upravujete?

Obvykle sa jedná hlavne o prácu s kontrastom, jasom a farebnou tonalitou. Záleží mi na tom, aby boli fotky prirodzené a preto do nich príliš nezasahujem, nepridávam žiadne umelé efekty a retušujem iba to, čo je nevyhnutné. Základom je urobiť kvalitnú fotku priamo na mieste.

7. Upravujete všetky fotky?

Každá jedna fotka prechádza individuálnym procesom úprav, neupravené fotky neodovzdávam.

8. Uvidíme sa s vami pred svadbou?

Osobné stretnutie je výborný spôsob ako sa vzájomne spoznať a porozprávať sa o vašich predstavách a mojom spôsobe práce. Snažím sa stretnúť so všetkými ľuďmi, ktorých sa chystám fotiť, v prípade väčších vzdialeností je možnosť sa porozprávať cez Skype alebo cez telefón.

9. Prídete za nami aj do zahraničia?

Svadby fotím po celom Česku aj Slovensku, ale rád za vami prídem kamkoľvek. Cestovanie je spolu s fotografovaním mojím najväčším koníčkom.

10. Akú techniku používate?

Používam fotoaparát značky Canon, jeden univerzálny zoom objektív a niekoľko pevných objektívov. V prípade nutnosti používam aj blesk, ale pracujem hlavne s prirodzeným svetlom. Samozrejmosťou je pre mňa aj záložné vybavenie.

11. Ako máme postupovať, ak si chceme zarezervovať termín?

Podľa toho, čo vám viac vyhovuje, mi môžete buď zavolať alebo napísať (mail alebo formulár) kedy a kde chcete svadbovať. Tak rýchlo ako to len pôjde sa vám ozvem s ďalšími informáciami a nezáväzným návrhom zmluvy. Pokiaľ sa na všetkom zhodneme a zmluvu podpíšeme, zostáva už iba uhradiť zálohu vo výške 75 € / 2000 Kč. Potom je už termín definitívne váš :).